Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Film FWIE promujący Krainę Karpia i Ślepowrona pt. "Dolina Karpia - ludzie, ryby, ptaki" (1.03.2006-31.08.2006)

Film został wyprodukowany przez Marcina Krzyżańskiego i firmę Jawor, która posiada duże doświadczenie w produkcji filmów przyrodniczych i edukacyjnych. Trzydziestominutowy film przedstawia Dolinę Karpia począwszy od ludzi, którzy założyli i gospodarują w sposób ekstensywny na stawach rybnych, dzięki czemu mogły osiedlić się tam ptaki. Taka perspektywa pokazuje Dolinę Karpia w odpowiedni sposób, że to dzięki ludziom i rybom może istnieć unikalna przyroda.

Film został przygotowany i nagrany w profesjonalnej jakości pozwalającej na prezentację w stacjach telewizyjnych i kablowych. Zdjęcia zostały zrealizowane w formacie BetaCam SP lub DVCam umożliwiającym telewizyjną emisję cyklu. W filmie nie ma "gadających głów" - jest tylko narracja offowa wprowadzająca w zagadnienia, tłumacząca omawiane zjawiska.

Żeby obejrzeć film należy zapisać go najpierw na dysku. W tym celu należy kliknąć na tytuł filmu prawym klawiszem myszki i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako". Następnie należy otworzyć plik z filmem w programie do odtwarzania multimediów (Windows Media Player, Winamp itp.).