Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

1200 nowych drzew w projekcie CZAS NA LAS!

W kwietniu tego roku dzięki współpracy ROCKWOOL Polska z Fundacją Aeris Futuro i Lasami Państwowymi posadzono 2 hektary lasu na terenie Nadleśnictwa Sulechów w województwie lubuskim oraz 40 drzew na terenie zakładu ROCKWOOL Polska w Cigacicach pod Zieloną Górą.
Projekt CZAS NA LAS to innowacyjne w Polsce przedsięwzięcie dające możliwość rekompensaty emisji dwutlenku węgla poprzez sadzenie drzew i bioróżnorodnych lasów w różnych regionach naszego kraju.

Na dwóch hektarach lasu posadziliśmy ok. 20 tys. sadzonek, które w efekcie zapewnią ok. 1160 drzew w wieku dojrzałym (80 lat) oraz akumulację 600 ton CO2 – mówi Joanna Mieszkowicz, prezes Fundacji. – Dzięki współpracy z ekspertami z zakresu leśnictwa jak i utrzymania zieleni nasza Fundacja gwarantuje, że drzewa będą właściwie pielęgnowane i nadzorowane, a zamierzony efekt osiągnięty – zapewnia Joanna Mieszkowicz.

Ważnym elementem w polityce firmy ROCKWOOL jest ochrona środowiska naturalnego, zarówno poprzez bezpośrednie działania – jak projekt CZAS NA LAS, jak i pośrednio – dzięki właściwościom naszych produktów oraz aktywnemu propagowaniu efektywności energetycznej budynków – mówi Jacek Kieszkowski, dyrektor marketingu Rockwool Polska.17.4. na terenie firmy ROCKWOOL Polska w Cigacicach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące projektu CZAS NA LAS, połączone z sadzeniem drzew. Ukoronowaniem wspólnej akcji było odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz konferencja prasowa.O Fundacji
Fundacja Aeris Futuro z Krakowa działa na rzecz zrównoważonego rozwoju – sadząc lasy, chronimy środowisko naturalne, wspieramy rozwój społeczności lokalnych, promujemy odpowiedzialny biznes i prawidłowe postawy konsumenckie.

Naszą nazwę definiuje nasze motto: „Stwórzmy klimat dla przyszłości” – mówi Ewa Krawczyk, wiceprezes Fundacji – dlatego pragniemy angażować do współpracy różne firmy, instytucje, a także osoby indywidualne. Do tej pory w projekt CZAS NA LAS włączyły się takie instytucje oraz firmy jak: Fundacja Sendzimira, IKEA Kraków, „Gazeta Prawna” wspólnie z FORTIS Bank i BOT Górnictwo i Energetyka, MPK Lublin oraz kilkadziesiąt osób indywidualnych – wylicza Ewa Krawczyk.

W sumie Fundacja posadziła do tej pory 1484 drzewa, neutralizując w ten sposób niemal 1100 ton CO2!

Patronat honorowy nad projektem CZAS NA LAS objął Minister Środowiska.

Kontakt:
Katarzyna Skawińska
, specjalista ds. komunikacji, pr@aeris.eko.org.pl
Fundacja Aeris Futuro