Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Ainu – podróż w świat etnicznych dźwięków




AINU, współczesny imiennik pierwszego prehistorycznego artysty, zabiera swoich słuchaczy w niezwykłą podróż. Fani muzyki etnicznej odnajdą w niej wspaniałe brzmienia z dalekich stron świata. Chociaż jednak składa się z rozpoznawalnych inspiracji – indiańskich, afrykańskich, aborygeńskich – całość jest niepowtarzalna. Ainu należy bowiem do najoryginalniejszych, niezależnych polskich muzyków. Żeby nagrywać swoje utwory, wykraczające daleko poza konwencję ciekawostek z różnych kultur świata, musiał zaprojektować specjalne instrumenty: odlaną z brązu harfę w kształcie orła, metalową fletnię pana, strunowe flety. Oprócz nich, wykorzystuje gitarę akustyczną, różne rodzaje bębnów, digieridu, odgłosy przyrody i tajemnicze zaśpiewy. Z dodatkową pomocą syntezatorów, brzmiących w tle, znajduje sposób, żeby wyrazić pierwotne tęsknoty w języku trafiającym do naszych współczesnych uszu: muzyce elektronicznej. Jej transowe brzmienia wspaniale pobudzają wyobraźnię, a gdy płynie z głośników, na jej falach można unosić się długie godziny.

Przemysław „Ainu” Goc z Poznania eksperymentuje z muzyką świata od lat. Wydał sześć płyt CD (dwie nowe czekają w kolejce do wydania), dziewięć kaset magnetofonowych, siedem wideoklipów i zagrał ponad 1400 koncertów w wielu krajach. Z jego dorobkiem można zapoznać się na stronie: www.ainu.pl.





Do rozprowadzanych w Salonach Prasowych Ruchu i EMPiKach egzemplarzy „Zielonych Brygad” dołączane są bezpłatnie płyty Przemysława Goca z serii Titilo:

do nr 1/2007 została dołączona płyta Welele a trzy kolejne tj.: Martini, Titilo i Insise będą dołączane do niektórych kolejnych tegorocznych wydań ZB.

Pytajcie w Salonach Prasowych Ruchu i Empikach o ZB z płytami Przemysława Goca!