Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Alternatywne źródła energii opłacają się!

CLEAN ENERGY POWER 2005 – MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIE BRANŻY
ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII OPŁACAJĄ SIĘ!

Czy to biogaz, energia drzewna, słońce albo wiatr – źródła energii odnawialnych opłacają się! Niemieckie prawo o energiach odnawialnych z 1.7.2004 (EEG) gwarantuje przez następne 20 lat stałe ceny za prąd powstały z alternatywnych źródeł energii. Oprócz tego, rekordowo wysokie ceny ropy przyczyniają się do wzrostu popularności energii odnawial-nych. Clean Energy Power 2005, międzynarodowa wystawa i kongres nt. energii odnawialnych i budownictwa energooszczędnego pokaże 26. i 27.1.2005 w International Congress Centrum (ICC Berlin) na targach w Berlinie (Messedamm 22 D-14055 Berlin) co jest możliwe w tym zakresie. Równolegle odbędzie się 70. International Green Week, na którym spodziewane jest pół miliona gości.

Zarówno fachowcy jak i odbiorcy mogą się na CEP dowiedzieć o biogazie, energii drzewnej, oleju roślinnym, geotermice, kogeneracji, fotowoltaice, energii słonecznej i wiatrowej. Główny nacisk kładzie się na oszczędzanie energii w sektorze budowlanym. Czy to nowy dom – jako dom pasywny, albo renowacja starego domu – możliwości do oszczędzania energii jest wiele!

Odbędą się kongresy nt. m.in. klimatyzacji solarnej, termofotowoltaiki, renowacji energetycznej domów i mieszkań. Goście targów – na które wstęp jest wolny – będą także mieli okazję wziąć udział w pierwszym Niemieckim Forum nt. Energii z Oleju Roślinnego. Licznych uczestników ugości kongres pt. International Project Financing for Export and Technology Transfer: Problems and Perspectives który wskaże możliwości sfinansowania projektów w zakresie energii odnawialnych.

Współorganizatorami są m.in. znane instytucje jak: Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska (BMU), Niemiecka Agencja Energii (dena) i Instytut Techniki Zaopatrzenia Energii Solarnej (ISET).

Oczekiwani są uczestnicy, goście i ok. 50 wystawców z całej Europy. CEP jest skierowany do rolników, przedstawicieli handlu i przemysłu, energetyki, instytutów naukowych, gmin, rzemiosł, gospodarki mieszkaniowej, inwestorów jak również do wszystkich tych, których interesują możliwości energii odnawialnych.

Główny organizator:
erneuerbare energien Kommunikations- und Informationsservice GmbH

Dalsze informacje znajdują się pod www.energiemessen.de.

Monika Darda
erneuerbare energien Kommunikations- und Informationsservice GmbH
Unter den Linden 15
72762 Reutlingen
Niemcy
tel. +0049 (0)7121-3016-0
fax: + 0049 (0)7121-3016-100
redaktion@energie-server.de
www.energie-server.de
24.11.2004
Monika Darda