Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Eko-Juwenalia w KrakowieCo roku podczas Juwenaliów powstają ogromne ilości odpadów. Są to głównie puszki aluminiowe oraz butelki po napojach, a więc surowce, które mogą zostać poddane procesowi recyklingu.

11.5. po raz pierwszy – w ramach dorocznego święta krakowskich studentów, odbyły się Eko-JUWENALIA, zorganizowane przez Stowarzyszenie MANKO przy wsparciu Fundacji Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”, Fundacji Studentów i Absolwentów AGH „Academica”, Porozumienia Samorządów Studentów Uczelni Krakowa oraz Centrum Kultury „Rotunda” – organizatorów przemarszu studentów ulicami Krakowa. Projekt w atrakcyjny sposób promował ideę selektywnej zbiórki odpadów. Był to kolejny już etap całorocznej kampanii ekologicznej EkoSegregacja 2007, realizowanej przez Stowarzyszenie MANKO (www.ekosegregacja.pl).


Na Rynku Głównym stanęło specjalne stoisko, gdzie studenci mogli zostawiać zużyte puszki po napojach, dając wyraz dbałości o środowisko oraz poparcia dla ekologicznego stylu życia. Pionierska akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, bawiących się na krakowskim rynku. Łączna ilość zebranych puszek aluminiowych to ok. piętnaście 120-litrowych worków! Na studentów, którzy oddali najwięcej puszek czekały ciekawe nagrody, ufundowane przez EC Kraków i PKP. Członkowie Stowarzyszenia MANKO udzielali informacji na temat recyklingu, a bardziej zainteresowani studenci mogli odebrać książki, wydane przez Centralny Ośrodek Rozwojowo-Badawczy Opakowań.

Stowarzyszenie MANKO
e-mail: ekologia@manko.pl
www.manko.pl
Manko