Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Ekologiczny Maraton Wioślarski - LeonCup

EKOLOGICZNY MARATON WIOŚLARSKI – LEON CUP
Polska – Mazury
25 – 31.7.2004

http://www.leoncup.pl

Trasa maratonu: Węgorzewo, Sztynort, Giżycko, Ryn, Pisz, Ruciane-Nida, Mikołajki
Idea Ekologicznego Maratonu Wioślarskiego zrodziła się w czasie trwania zorganizowanej w zeszłym roku przez Fundację SZANSA dwumiesięcznej akcji społecz-nej “Sprzątamy Mazury”.

Najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed Fundacją jest edukacja młodzieży w za-kresie dbałości o stan środowiska naturalnego. Zdecydowaliśmy zatem, by środki pozyskane w trakcie LEON CUP przeznaczyć na zorganizowanie warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży.

LEON CUP to również sposób promocji zdrowego stylu życia. To propozycja dla tych, którzy preferują aktywną turystykę w “ekologicznym” stylu.

Podczas imprez towarzyszących maratonowi pragniemy zachęcać uczestników i widzów do dbałości o czystość środowiska, w którym mieszkają i spędzają wakacje.

LEON CUP to próba połączenia sportowej rywalizacji z ideowym przesłaniem. Zamiarem naszym jest nakłonienie, poprzez zabawę, uczestników i widzów maratonu, do aktywnego działania dla dobra środowiska.

Uczestnictwo w LEON CUP umożliwia:
  • Przeżycie niezapomnianej przygody;
  • Udział w ciekawej i trudnej sportowej rywalizacji;
  • Doskonałą zabawę w czasie imprez towarzyszących każdemu etapowi maratonu;
  • Poznanie uroków jednego z najpiękniejszych turystycznie rejonów Polski – Krainy Wielkich Jezior Mazurskich;
  • Wspieranie działań mających na celu poprawę stanu czystości środowiska.

I Ekologiczny Maraton Wioślarski składa się z kilku etapów. W ciągu tygodnia zawodnicy będą mieli łącznie do przepłynięcia blisko 140 km! Pokonanie takiego dystansu jest nie lada wyzwaniem. Załoga będzie musiała użyć własnych mięśni, wspólnymi siłami pokonywać kolejne etapy wyścigu, pomagać sobie wzajemnie.

Jesteśmy przekonani, że udział w maratonie przyniesie jego uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Warunkiem uczestnictwa w LEON CUP jest wypożyczenie na czas trwania zawodów, specjalnie przygotowanej przez organizatorów, łodzi wiosłowej, wyposażonej w jeden żagiel. Na każdej łodzi ścigać się będzie 12 zawodników.

Załogi biorące udział w maratonie będą się składać z: 1 sternika, 1 szotmena, 10 wioślarzy.

W Maratonie Wioślarskim LEON CUP mogą startować zarówno załogi reprezentujące firmy, organizacje lub instytucje zgłaszające, jak również osoby fizyczne, które nadeślą indywidualne zgłoszenia.

Regulamin udziału w maratonie, jak również formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronach internetowych pod adresem: www.leoncup.pl

Wszelkich wyjaśnień w sprawach związanych z Maratonem Wioślarskim LEON CUP udzielają organizatorzy:
Fundacja SZANSA
ul. Wasiutyńskiego 15
00-707 Warszawa
tel. 0-22/651 04 13
fundacja@fundacjaszansa.org.pl