Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

FUNDACJA EKO-ROZWOJU „FER” – CO NAM W DUSZY GRA

Nasza działalność obejmuje obszar poszukiwań w sferze harmonijnego, opartego na głębokiej więzi, współżycia człowieka z przyrodą. Zadanie to realizujemy przybliżając innym rozumienie świata poprzez kultury plemienne, a w szczególności na przykładzie Indian Ameryki Północnej. Patrzenie oczami Indian daje inną perspektywę porządku świata, w którym nie ma miejsca na bezmyślną eksploatację złóż naturalnych i zabierania przestrzeni innym istotom. W tym widzeniu świata jest miejsce na szacunek dla wszelkiego życia i dla wszelkiej śmierci. Dla nas rozumienie czym jest siła życia leży u podstaw współczesnego pojęcia ekologii.

Wszyscy wiemy jak wygląda wzrastanie, ale nie mamy pojęcia, jak ono się rozpoczyna. Do tej pory nikomu jeszcze nie udało się stworzyć jajka lub nasiona, które byłoby w stanie samoczynnie rozwijać się w jakąkolwiek formę życia. Szanujemy siłę życia, wiemy, że może ono być zarówno kruche, jak i niezwykle trwałe. Może zgasnąć w ciągu sekundy, ale może też przetrwać mimo niewyobrażalnych przeciwności, jakie napotyka. Każdy z nas pojawia się w postaci pąka na drzewie świata. To drzewo poprzez swoje korzenie, łączy wszystkie istoty ludzkie. Każdy z nas może nauczyć się, jak stać się mądrym opiekunem – troskliwym i wspierającym życie, które zostało mu dane i które nas otacza.

W ramach swojej działalności Fundacja Eko-rozwoju FER:
• prowadzi edukację ekologiczną dla szkół i przedszkoli; współpracujemy w tej dziedzinie z wydawnictwem „Zielona Arka”.
• realizuje z domem dziecka w Wilkowie k. Złotoryi projekt budowy ekologicznego, harmonizującego z otoczeniem placu zabaw.
• prowadzi Instytut Studiów Etnicznych zajmujący się badaniem kultur plemiennych.
• organizuje warsztaty tematyczne:
⇒ budownictwo ekologiczne
⇒wtajemniczenia szamańskie
⇒metafizyka ruchu
⇒ kursy medycyny naturalnej
⇒ kursy masażu (polinezyjski, kosmetyczny)

Współpracujemy z Polskim Związkiem Łucznictwa – szkoląc kadrę reprezentacji Polski. Prowadzimy treningi integracyjne, motywacyjne i specjalistyczne dla firm, wczasy rodzinne z programem dla dzieci.

Fundacja Eko-rozwoju FER
Wojska Polskiego 5/7
59-225 Chojnów
tel. 0-76/8191292, 0-691/528281, 0-601/377935
e-mail: marion8@poczta.onet.pl