Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Kryzys ekologiczny z powodu pożaru w Omsku

KRYZYS EKOLOGICZNY Z POWODU POŻARÓW W OMSKU

Pożary na wysypiskach Omska wywołały w mieście prawdziwy kryzys ekologiczny. Jak powiedziano dziś w głównym zarządzie do spraw obrony cywilnej i sytuacji nadzwyczajnych obwodu omskiego, trwający już drugi tydzień pożar na południowym wysypisku odpadków komunalnych zatruł powietrze południowo-wschodniej części miasta. W trującym dymie “utonęły” okręgi administracyjne: Leninowski i Październikowy, osiedla: Stara i Nowa Moskiewka, Przydworcowe i Morozowka.

Płonie także położone w przeciwnym końcu Omska wysypisko Kirowskie. Według danych obsko-irtyszowskiego urzędu ds. hydrologii, meteorologii i monitoringu środowiska, a także miejskiego ośrodka Państwowego Nadzoru Sanitarno-Epidemiologicznego, w przestrzeni powietrznej Omska zawartość substancji trujących, w tym rakotwórczych, przekracza normę dziesiątki, a nawet setki razy.

W sytuacji 35-stopniowego upału ostro pogorszył się stan ludzi cierpiących na choroby układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Równocześnie miejscowe władze i organy administracyjne nawet nie podejmują środków, żeby zlikwidować pożary. Informuje o tym

 ITAR-TASS.
informacja agencji
KAUKAZ-CENTER z 15.5.2004
tłum. z jęz. rosyjskiego
Cezary Cholewiński
Itar-Tass