Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Kulasówka zaprasza

KULASÓWKA ZAPRASZA

Zapraszamy do drewnianego domu otoczonego łąką, lasem i niebem w górach Beskidu Sądeckiego, przy grzbiecie Koziarza, po-nad wsią Obidza. Masyw Koziarza wznosi się nad doliną Dunajca, otoczony jest przez Gorce, Pieniny oraz masyw Radziejo-wej/Przehyby. Przy dobrej widoczności patrząc z okna w kierunku wschodnim dostrzega się Beskid Niski. Z okna lub z grzbietu Jaworzynki można obserwować wschód księżyca nad Przehybą, z przełęczy oddalonej o jakieś 15 minut spacerem rozciąga się sze-roka panorama Tatr. To ustronne miejsce daje możliwość wyciszenia i spotkania z sobą i z naturą.

Nasz dom w miejscowej tradycji nazywa się “Kulasówka” i pod tą nazwą naniesiony jest na mapę “Okolice Szczawnicy”. Do domu dochodzi się pieszą ścieżką z Obidzy “Wilczy Dół” (45 min.) lub zielonym szlakiem z Tylmanowej (1,5 godz.). Można też wybrać się do nas z Łącka żółtym szlakiem (2,5 godz.), z Krościenka szlakiem czerwonym za Dzwonkówkę, następnie żółtym (ok. 3 godz.) lub ze Szczawnicy szlakiem żółtym (3,5 godz.)

Poza warsztatami, które organizujemy (od nas niesamowicie widać gwiazdy, kilka dni temu obserwowaliśmy zaćmienie księżyca – chcę zaprosić do nas na obóz astronomów), zapraszamy również grupy formalne i nieformalne do spędzenia u nas czasu. Noclegi w śpiworze i na karimacie, prysznic z gorącą wodą. Istnieje możliwość zamówienia samych noclegów bądź noclegów z wyżywieniem (wegetariańskim).

Ada i Emil Biernaccy
Obidza 50
33-389 Jazowsko
tel. 0-18/4488002, 0 503 480804
adakabza@wp.pl
(najszybciej kontaktować się telefonem 0-18 4488002 bo nie mamy internetu w domu)
Ada i Emil Biernaccy