Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Letni Festiwal wegetariański w Kożyczkowie

Redakcja miesięcznika „Wegetariański Świat” zaprasza do Ośrodka Duchowych Stylów Życia w kaszubskiej wsi Kożyczkowo na organizowany przez siebie Festiwal Wegetariański. Termin: 16-22 lipca 2007.

Jak zawsze oferujemy bogaty program: wykłady dotyczące wegetarianizmu, zdrowego odżywiania i stylu życia, medycyny naturalnej, ćwiczenia tai chi, taniec, relaksacja, ognisko, sauna opalana drewnem, muzyka. Żywienie wegetariańskie lub wegańskie. Spotkania odbywać się będą w potężnym namiocie mieszczącym 100 osób, ustawionym na wzniesieniu Kożyczkowo. Obok piękne jezioro i tereny spacerowe.

Gotować na festiwalu będzie Stefan Poprawa, znany z wielu ekoimprez, mistrz kuchni makrobiotycznej. Stefan jest absolwentem Międzynarodowego Instytutu Makrobiotyki i Shiatsu w Kental (Szwajcaria) i praktykiem zdrowej kuchni opartej na zasadach makrobiotyki oraz nauczycielem masażu shiatsu z 14-letnim doświadczeniem. Poprowadzi warsztat shiatsu i opowie o podstawach gotowania makrobiotycznego.

Stefan jest także poetą i mistrzem gry na flecie. Inspiracje do gry czerpie ze świata swoich wewnętrznych przeżyć. Uczestnikom zaprezentuje utwory ze swojej autorskiej płyty inspirowanej pobytem na Hawajach.

Zapraszamy do wzięcia ze sobą instrumentów muzycznych, można będzie dołączyć się do wspólnego grania.

Chętni będą mogli odbyć staż w kuchni. Uwaga! Szukamy chętnych do pomocy w kuchni w zamian za naukę i pobyt na festiwalu.

Na festiwalu odbędzie się 4-dniowy kurs gotowania makrobiotycznego (po 2-3 godziny dziennie w kuchni), gdzie Stefan będzie przekazywał wiedzę, nie tylko teoretyczną. Uczestnicy będą mogli brać udział we wspólnym gotowaniu. Chleb dostarczy Gospodarstwo Ekologiczne Małgorzaty i Jacka Malczewskich z Liksajn.

Po obiedzie odbędzie się spotkanie na temat zdrowego odżywiania i stylu życia, produktów, przemysłu spożywczego i kosmetyków, poprowadzi je Agnieszka Olędzka.

Tańce sufickie poprowadzi gospodarz ośrodka Marek Miedziewski. Tańce w kręgu – tańce etniczne z różnych rejonów świata oraz tańce choreograficzne poprowadzi Beata Krzewiecka. W czasie festiwalu pokazanych zostanie ok. 15 tańców, m.in. pokaz i nauka Lo ahavti dai oraz Tsadik katamar – Izrael; Mikonos – Grecja; La dance bergerienne – Francja; Jacku – Chile, Peru; Promoraki – Rumunia; Pravo oro – Macedonia; Karsi bere misere – Turcja; Wologodskije kurhewa – Rosja; Le printemps – Francja; Seed dance (chor.); Sun meditation (chor.); Pata pata (chor.); Taniec wolności (chor); Dandelion dance (chor.) lub innych. Codziennie odbywać się będzie 1-1,5 h zajęć. W czasie 1 h nauka 3-5 tańców. W przedostatni dzień – taniec w plenerze wokół ogniska. Na zakończenie uczestnicy otrzymają płytę CD z nagranymi tańcami.

Beata Krzewiecka wraz z Jerzym Niczyporukiem poprowadzą pokaz masażu Lomi Lomi i tańca Hula. Jurek – wykład na temat masażu, Jurek i Beata – prezentacja masażu, Beata – taniec Hula. Jerzy Niczyporuk zaprasza na rozmowę z Duchem Ognia, czyli chodzenie po ogniu, ceremonię szałasu potów i inne naturalne metody rozmawiania ze swoim wewnętrznym duchem i duchem przyrody. Uczestnicy wybudują indiański szałas potów, w którym odbędzie się ceremonia. Będzie także spotkanie z kulturą Indian Północnej Ameryki i prezentacja masażu hawajskiego z wykładem Etniczne metody terapii naturalnych.

Jerzy Niczyporuk od 5 lat prowadzi Fundację Eko-rozwoju FER, promującą działalność ekologiczną w rolnictwie, szkolnictwie i samorządach lokalnych. Od ponad 10 lat prowadzi Szkołę Masażu i Terapii Naturalnych, rozpowszechniającą naturalne metody leczenia. Organizuje i prowadzą kursy terapii z wykorzystaniem oryginalnych technik etnicznych, a szczególnie Indian Ameryki Północnej i ludów Polinezji. Jest absolwentem filozofii przyrody KUL i fizyki na UJ.

Katarzyna Miernicka poprowadzi zajęcia Chi kung. Jest to wszechstronnie utalentowana absolwentka PWST w Warszawie, przez 12 lat była związana z Teatrem Ateneum. Współpracuje z TVP i mediami, promując zdrowotne ćwiczenia. Weganka, zachęca do makrobiotycznego stylu odżywiania się i gotowania wg 5 Przemian. Zajmuje się astrologią, doskonaleniem duchowym i nauczaniem tai chi i chi kung. Szczęście daje jej praca na rzecz wszystkich istot. Na Festiwalu poprowadzi 2 razy dziennie ćwiczenia poranne z chi kungu (ukierunkowane na oczyszczenie psychofizyczne i zdrowie) oraz wieczorne (z akcentem na witalność i sztukę medytacji).

Jacek Kryg, taoista i mistrz feng shui poprowadzi wykłady dotyczące różnych koncepcji zdrowia i choroby, popularnych na Wschodzie, szczególnie wśród taoistów, o chińskiej sztuce czytania z twarzy i miłości w taoizmie jako wehikule do długiego i szczęśliwego życia. Będzie też ważny i fundamentalny w rozumieniu koncepcji Wschodu wykład: Pięć przemian w życiu. Jacek Kryg poprowadzi też poranne i wieczorne ćwiczenia tai chi.

Wykład na temat odżywiania mózgu i różnych aspektów uczestnictwa w cywilizacji wygłosi lekarz psychiatra Janusz Szeluga.

Artur Krzyżański, członek Federacji Zielonych – Gaja, opowie o ekologicznych podwórkach, projekcie, który prowadzi w swoim rodzinnym Szczecinie.

Odwiedzimy też Kamienne Kręgi – miejsce mocy. Kręgi kamienne w Węsiorach, odrestaurowane i udostępnione zwiedzającym, zostały zbudowane na tych ziemiach przez jej dawnych mieszkańców, na wiele tysięcy lat przed Chrystusem. Były niegdyś kalendarzem wyznaczającym wschody i zachody Słońca w przesilenia letnie i zimowe. Znane są też ich właściwości lecznicze. Szczególnie kojąco wpływają na system nerwowy przebywających tu ludzi i zwierząt.

Festiwal odwiedzą też goście „Wegetariańskiego Świata”, sympatycy i przyjaciele. Zapraszamy grupy wegetariańskie i ekologiczne z całej Polski do prezentacji swojej działalności. Będzie miejsce do zrobienia wystawy i rozmów z zainteresowanymi. Serdecznie zapraszamy!

Ośrodek Medytacyjny w Kożyczkowie Jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc związanych z kulturą duchową, ekowypoczynkiem i wegetarianizmem. Stworzone, wciąż rozbudowywane i zarządzane przez Mariolę i Marka Miedziewskich.

W opłatę wliczane są:
  1. Koszt udziału w Festiwalu: 100 zł (bez względu na ilość spędzonych dni).
  2. Koszt całodniowego wyżywienia wege: 30 zł.
  3. Zakwaterowanie: w ośrodku w pokojach kilkuosobowych, w sali zbiorowej z własnym śpiworem i karimatą lub na polu namiotowym z własnym namiotem. Jeśli przyjeżdżasz z własnym domem na plecach, nie trzeba się zgłaszać wcześniej. By zarezerwować pokój, należy zgłaszać się do współorganizatora festiwalu Marka Miedziewskiego.
tel. 058 550 74 28, 0602 777 202 lub przez stronę ośrodka www.kozyczkowo.pl.

Kontakt z organizatorami „WŚ”:
tel. 022 825 25 00
redakcja@ws.most.org.pl
Kożyczkowo (40 km od Gdańska, nieopodal Kartuz).

Dojazd:
Z Gdańska przez Żukowo do Kartuz, dalej w kierunku Sierakowic. 9 km za Kartuzami skręcić w prawo do Kożyczkowa.
Z Gdańska lub z Gdyni autobusem bezpośrednio lub z przesiadką w Kartuzach.


Powyższy artykuł w pliku PDF: pdf