Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

MODA NA NIEPALENIE – ZDROWY STYL ŻYCIA

Polski Klub Ekologiczny „Przyjaciele Ziemi” w Stalowej Woli po raz kolejny zorganizował akcję antynikotynową promującą zdrowy styl życia. „Program realizowany był przez listopad na terenie całego powiatu stalowowolskiego” – stwierdziła prezes PKE, Urszula Serafin. W ramach akcji prowadzona była kampania profilaktyczna. O tym, aby jednak nie palić, aby zrezygnować z nałogu, przekonywały plakaty, ulotki, artykuły w lokalnych mediach. Zorganizowano także konkurs filmowy na antyreklamę nikotynową, prowadzony przez Telewizję Miejską w Stalowej Woli.

„Akcja skierowana była zwłaszcza do ludzi młodych, gdyż to oni są najbardziej narażeni na uzależnienie się od nikotyny” – wyjaśniała prezes Serafin. „Negatywne skutki palenia są bardzo dobrze znane: osłabienie odporności, zatrucie organizmu, w konsekwencji przewlekłe choroby a nawet śmierć. Dlatego też, nasz program ma przede wszystkim za zadanie podejmować działania profilaktyczne”.
Współorganizatorami akcji byli: Urząd Miasta w Stalowej Woli, Starostwo Powiatowe, Telewizja Miejska, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Marek Ziemba marekziemba@poczta.onet.pl
Marek Ziemba