Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Monarowisko

MONAROWISKO

Tworzymy społeczność domu MONARU w Nowolipsku (k. Kalisza). Z zaniepokojeniem obserwujemy to, co dzieje się w kulturze masowej. Widzimy, że panuje moda na branie narkotyków, a nie ma działań mających na celu odwrócenie tych trendów. Zaczyna dominować stereotyp młodego człowieka nietrzeźwego. Chcemy to zmienić, jednak sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Dlatego szukamy sprzymierzeńców.

Zwołujemy pospolite ruszenie, które ma na celu zabicie demona narkomanii. Zależy nam na tym żebyście pomogli nam w tej walce. Chcemy wywołać dyskusję na tematy związane z powrotem do społeczeństwa ludzi uzależnionych.

Nasz dom zbudowaliśmy sami, znajduje się on w środku lasu, niedaleko najstarszego polskiego miasta. Ludzie, którzy tu przyjeżdżają mówią, że panuje tu niepowtarzalny nastrój. Sami twierdzimy, że jesteśmy wyspą na oceanie rządzonym przez pieniądze. Znajdują tu schronienie rozbitkowie, którzy nie mogą odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości.

W połowie lipca (16 – 18) organizujemy tzw. Monarowisko. Będzie to impreza zamknięta, w której uczestniczą ludzie związani z Ideą Kotana (ok. 1500 osób). Planujemy plenerowy koncert poświęcony pamięci Marka Kotańskiego.

Swoją chęć uczestnictwa zgłosiło wielu znanych artystów takich jak T-Love, Hey, Pogodno, Sweet Noise, Viridian, Talk, Brygada Kryzys czy Lech Janerka. Pokrótce mówiąc, impreza, jako całość będzie przekazem dla młodych ludzi, że narkomania to śmiertelna choroba.

Na organizowanym przez nas koncercie spotkają się ludzie Monaru z twórcami kultury i sztuki, którzy nas wspierają.

Jest to jedyny sposób, jaki znamy, żeby zwrócić uwagę opinii publicznej i uratować kilka młodych osób od błędów, które sami popełniliśmy.

Bylibyśmy wdzięczni za umieszczenie powyższego tekstu na łamach waszej gazety, może w ten sposób uda nam się pozyskać sponsorów. Pieniądze te planujemy przeznaczyć na instrumenty muzyczne dla tworzonego przez nas zespołu. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kontakt:
e-mail: monarnowolipsk@xl.wp.pl
tel. 062 74 15 302 Marcin Włusek lub Aleksander Korolew