Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

ROLNICY EKOLOGICZNI ZAPRASZAJĄ!

Maria i Jan Sordyl
ul. Lipowa 8
43-354 Czaniec
tel. 0-33/8109680

Gospodarze zapraszają na wspaniały wypoczynek w ciszy i spokoju. Wokół rozciąga się widok na panoramę Podbeskidzia. Jest to okazja do bliskiego kontaktu z przyrodą, spacerów po lesie, obserwacji zwierząt i zbierania ziół oraz grzybów. Zapewniają też możliwość korzystania z produktów zdrowej żywności, gdyż stosują uprawę ekologiczną (4 ha) i posiadają od wielu lat atest producenta żywności ekologicznej (EKOLAND). Uprawia się tu zboża, owoce, warzywa, hoduje krowy, konie, świnie, kaczki, kury oraz króliki. Można zakupić: mleko i jego przetwory, jaja, jarzyny (m.in. sezonowe, np. ogórki, sałatę, ziemniaki, marchew, pietruszkę, buraki, cebulę).

Gospodarze z wielką przyjemnością zaprezentują gościom jak przygotować domowe masło, chleb oraz specjalności regionalnej kuchni, takie jak ciasta wypiekane z razowej mąki. Z proponowanych atrakcji warto wymienić: kulig, przejażdżki konne, wieczory przy ognisku, wycieczki górskie, warsztaty rękodzieła (ozdoby z bibuły). Oferują także takie atrakcje, jak wycieczki w pasma Beskidu Małego, konne przejażdżki, ogniska lub warsztaty pieczenia ciast czy też wyrobu sera. W gospodarstwie prowadzone są zajęcia edukacji ekologicznej.

Do dyspozycji gości są cztery pokoje (dwu, trzy i czteroosobowe), dwie łazienki oraz kuchnia i pokój spotkań – jadalnia.

Dojazd:

Czaniec znajduje się 30 km od Bielska-Białej i 7 km od Andrychowa. Przejechać Andrychów w kierunku Bielska-Białej, przejechać przez tory kolejowe i skręcić w lewo na znaku Czaniec. Przejechać przez wieś Roczyny. Po wjeździe do Czańca, skręcić w lewo na przystanku autobusowym „Czaniec Górny” i jechać tą drogą około 300 m. Gospodarstwo znajduje się po prawej stronie drogi.

Autobusem z Krakowa lub Bielska-Białej do Andrychowa. Następnie podmiejskim autobusem do Czańca w kierunku Kęt. Wysiąść na przystanku „Czaniec Górny”.

Kontynuować pieszo około 10 min. Przystanek „Czaniec Górny” – około 0,3 km.

Markowy produkt:
• kluski ziemniaczane

Ugotowany kilogram ziemniaków mielimy z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej, 2 łyżkami mąki pszennej oraz dwoma jajkami (zamiast jajek można użyć mleka – 1 szklanka). Jak już wszystko wymieszamy, kładziemy łyżką kluski na rozgrzanym oleju i smażymy. Podajemy z surówkami.