Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

WIWISEKTORZY UCIEKAJĄ Z UK DO USA

Grupa inwestorów wyszła z propozycją wykupienia brytyjskiego laboratorium badawczego Huntingdon Life Sciences (HLS) i przeniesienia jego działalności do Stanów Zjednoczonych.

Specjalnie dla tego celu inwestorzy utworzyli spółkę Life Sciences Research z siedzibą w Maryland. Decyzja o próbie przeniesienia działalności do Stanów Zjednoczonych nie powinna nikogo dziwić, gdyż od dłuższego czasu w Wielkiej Brytanii HLS funkcjonuje w skrajnie nieprzychylnej atmosferze. Dyrekcja, pracownicy oraz osoby inwestujące w HLS są obiektem ciągłych ataków ze strony obrońców praw zwierząt.

Dzięki wielokrotnym tajnym śledztwom udało się udowodnić, że w laboratoriach HLS mają miejsce niewyobrażalne przypadki okrucieństwa wobec zwierząt laboratoryjnych. Oblicza się, że w 3 laboratoriach HLS jest zabijanych ponad 100,000 zwierząt.

Osoby zainteresowane tym tematem odsyłam na stroną internetową http://www.animal-liberation.pl (tu znajdziecie historię kampanii przeciwko HLS oraz filmy/fotografie dokumentujące okrucieństwa dokonywane przez tę największą europejską firmę przeprowadzającą eksperymenty na zwierzętach na zlecenie).
Michał Podogrodzki
xjusticex@animal-liberation.pl
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................
*) Podogrodzki Michał, SHAC – kampania przeciwko Huntigdon Life Sciences?, ZB 5(163)/2001, s.22;
Michał Podogrodzki