Wydawnictwo "ZB" | Okładka | Spis treści ]

WSTĘPNIAK - ZB nr 1(159)/2001, marzec 2001

WITAM PO PRZERWIE!

Drodzy czytelnicy, z przyjemnością oddaję wam do rąk nowy numer ZB. Liczę na wyrozumiałość wobec błędów jakich z pewnością nie udało się uniknąć (wyszliśmy z wprawy :-) )

Z pewnością znaczna podwyżka ceny ZB nie jest czymś co was ucieszy ale bez tego ZB nie mają szans wrócić do normalnej sprzedaży - nikomu nie opłaca się brać do dystrybucji czegoś co ma niskie i cenę i nakład. Zresztą dotychczasowa cena była symboliczna i pokrywała tylko koszta druku. A ten podrożał o 22% w związku z wprowadzeniem VATu na produkcję publikacji. VAT w wysokości 7% wprowadzono też na sprzedaż czasopism ale mamy szansę znaleźć się na liście tytułów zwolnionych z VATu.

W związku z trudnościami finansowymi chcemy zorganizować koncert na rzecz ZB. Odbędzie się on w Dzień Ziemi (!) 22.4. (niedziela) w krakowskim Klubie Re (ul. św. Krzyża). Zainteresowane zespoły proszę o szybki kontakt. Mam nadzieję, że w następnym numerze będą mógł podać szczegóły.

Planuję także zaprezentować w nim wyniki ankiety nt nowego logo ZB. Póki co można wciąż głosować na naszej stronie internetowej, pod adresem zb.eco.pl/zb/158/od_red.htm#sonda gdzie zamieściliśmy więcej niż w ZB 158 propozycji (i oczywiście w kolorze).

Pewnie jesteście ciekawi co z następnymi numerami. Nie chcę zapeszać szczegółami, w każdym razie są dobre widoki na przyszłość.

Pragnę podziękować za pomoc wolontariuszom: Agnieszka Misiak, Jacek Gemzik, Ewa Grembowska, Anna Tereszkiewicz, Monika Gillert, Mariusz Chudzik, Daniel Lipiński, Marcin Zawiła, Dorota Wierzchowska, Marek Myczkowski, Beata Pałkowska, Agnieszka Gaweł, Darek Szajowski, Bożena Świderska , Maciej Janowski, Agnieszka Tobolska, Jakub i in.

Przypominam o niewielkiej zmianie w adresie ZB, już nie Sławkowska 12/24 ale 12 III p. - przenieśliśmy się piętro niżej.

Andrzej Żwawa


witryna ZB


WSTĘPNIAK - ZB nr 1(159)/2001, marzec 2001
Wydawnictwo "ZB" | Okładka | Spis treści ]