ZB 11(179), listopad 2002
ISSN 1231-2126, [zb.eco.pl/zb]
Ogłoszenia
 

MOŻNA INACZEJ ŻYĆ I PRACOWAĆ
- GDZIEŚ JUŻ TO ROBIĄ

Stowarzyszenie dla Ziemi proponuje warsztaty o ekowioskach na świecie i wiejskich alternatywnych społecznościach w Polsce - o rosnącym wszędzie na świecie ruchu osadnictwa na wsi (dwugodzinny warsztat i film).

Kontakt:
Stowarzyszenie Dla Ziemi
Nicole Grospierre tel. 0-81/8527876
e-mail: wasnicole@wp.pl

 

Rok 501

Książka Noama Chomsky’ego "Rok 501. Podbój trwa" to wyjątkowa pozycja, która odkłamuje historię, ale przede wszystkim pokazuje, jakie siły stoją za tym, że miliony ludzi i całe społeczeństwa stają się dziś niewolnikami globalnego systemu ucisku i co tak naprawdę znaczą wolność i prawa człowieka w amerykańskim wydaniu. Na setkach przykładów obnaża kłamstwa i pokazuje mechanizmy manipulacji i prania mózgów, jakim poddani jesteśmy w warunkach tzw. "wolności i demokracji" za pomocą podporządkowanych korporacjom mediów i systemów edukacyjnych. Będąc wybitnym językoznawcą pokazuje rzeczywiste znaczenie pojęć, robiąc to na najwyższym poziomie słowa. Powinien ją przeczytać każdy, kto chce zrozumieć obecną rzeczywistość, w której pojęcia zrozumiane w sposób potoczny coraz bardziej odsuwają nas od prawdy, a my sami poprzez niewiedzę i nieświadomość dajemy na to swe przyzwolenie, stając się strażnikami i kreatorami cywilizacyjnego upadku. W Krakowie książkę można nabyć na "taniej książce" w przejściu pod dworcem PKP i w antykwariacie na ul. Szpitalnej 17. Zamówienia wysyłkowe (przekaz na 15 zł):

Janusz Szumowski
Dormowo 47, 64-426 Łowyń
tel. 0506387924

Stowarzyszenie ONJATY w Bukowcu koło Łodzi, zaprasza na

WARSZTAT GRY NA BĘBNACH DLA KOBIET RYTMY ZIEMI

prowadzony przez Jolę Różycką - arteterapeutkę i Krzysia Jabłońskiego - bębniarza
14 i 15.12.2002 (sobota, niedziela)
W programie:

  • wspólna mandala i wizualizacja czterech żywiołów,
  • nauka gry na bębnach,
  • wieczór tańca RYTMY ZIEMI,
  • wykonanie własnego instrumentu perkusyjnego.

W cenie 100 zł za warsztat zapewniamy:

  • dwa wegetariańskie obiady, nocleg,
  • korzystanie z bębnów i materiałów plastycznych.

Bębny - te najstarsze instrumenty muzyczne, wytwarzane i używane przez człowieka, specyfiką brzmienia i rytmiki potwierdzają nasz odwieczny związek z naturą. Gra na bębnach działa jak cudowny zabieg terapeutyczny: odblokowując najniższą czakrę pozwala, by strumień energii bez przeszkód niósł w nas światło, ciepło i siłę...

Kontakt i szczegółowe informacje:

Jola Różycka,
tel. 0-42/214 01 65, w godz. 8.00 - 20.00
e-mail: onjaty@free.ngo.pl

KONTRA

Serdecznie zapraszam wszystkich czytelników ZB na stronę www.kontra.glt.pl.
KONTRA jest to alternatywna księgarnia internetowa w której możesz zaopatrzyć się w literaturę o jaką trudno w "zwyczajnej księgarni" (w tym publikacje ZB).

Znajdziesz tu wiele książek o przeróżnej tematyce. Poczynając od anarchii i globalizacji, poprzez ekologię, aż po bajki i poezję. Poza tym w dystrybucji znajdują się m.in. filmy i prasa.

Pamiętaj! - www.kontra.glt.pl

  
Wydawnictwo "Zielone Brygady" [zb.eco.pl]
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych [fwie.eco.pl]