Strona główna 

ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

jest takie miejsce:

WYSOKA

Dwór Wysocki czyli Rezydencja Pańska cała z kamienia i cegły na wapnie murowana o jednym piętrze z sklepami dwoma i piwnicami dwiema pod temi murowanemi.

"...Tam juź pieśni rozmaite,
Tam będą gadki pokryte,
Tam trefna pląsy z ukłony,
Tam cenar, tak i goniony..."

(z "Pieśni Świętojańskiej o Sobótce"
Jana Kochanowskiego)

Gdy zasiądziemy za wspólnym stołem, skromnie domowym jadłem zastawionym, gdy popłyną dawne pieśni i opowieści z wszystkich zakątków Europy, wtedy może prawdziwie otworzy się nam skarbiec, którego częścią był Dwór Wysocki - Rezydencja Pańska

Ładysław z Goleniowa, Walenty Bokfark, Diomes Cato, Wojciech Długoraj, Jakub Polak, Mikołaj z Krakowa, Wacław z Szamotuł, J.R., Krzysztof Klabon, Hans Neusiedler, Heinrich Issar, Pierre d'Attaingnant, Claudin de Sermisy, Francesco da Milano, Giorgio Mainiero, Luys de Narvaez, Luys Milan, Enrico Walderrabano, Alonso da Mudarra, John Dowland, Robert Dowlnad, Joachimus Jan den Hove oraz dawne pieśni i poezja narodów Europy.

Bractwo Lutniowe ma zaszczyt zaprosić Państwa do Dworu na Wysokiej. Organizujemy spotkania o dowolnej porze dnia i nocy dla pojedynczych osób i grup do 40 osób.

Kontakt telefoniczny w Krakowie 0-12/219729, na Wysokiej 0-187/75537.

Anna Madeyska Pilchowa
śpiew, flet prosty, lutnia, gitara
Antoni Pilch
śpiew, flet prosty, lutnia

******

"ZRÓBMY PRZYJACIELSKIE KOŁO
I ZANUĆMY PIEŚŃ WESOŁĄ..."

Drodzy państwo, to nie koncert... Chcieliśmy, przywołując starą tradycję spotkań i śpiewów domowych, dzielić z Wami nasze pieśni. Więc zapraszamy - śpiewajmy razem! A największą radością będzie dla nas, jeśli zabierzecie te pieśni ze sobą jako swoje i zabrzmią one w Waszych domach. Tego Wam i sobie gorąco życzymy.

Bractwo Lutniowe

******

Zespół Bractwa Lutniowego istnieje od 1988r. w Krakowie. Jego członkami są studenci i absolwenci UJ, Akademii Medycznej, Akademii Muzycznej i PWST.

Wykonuje przede wszystkim wielogłosowe pieśni (chansons) jak też utwory instrumentalne. Swój repertuar czerpie z tradycji zabaw, biesiad i spotkań muzycznych (XV - XVIIw.), starając się przywracać im pierwotny charakter i kontekst. Wieczory renesansowe regularnie organizowane przez zespół zawierają nie tylko muzykę, ale również poezję i prozę tego okresu, a do zabawy wciągani są też widzowie.


ZB nr 7-8(25-26)/91, lipiec-sierpień '91

Początek strony