Strona główna 

ZB nr 1(43)/93, styczeń '93

DONOSY I DONIESIENIA

Na Międzynarodowej Wystawie Artykułów dla Dzieci i Niemowląt, która odbyła się 24-26.11.92 w Warszawie, pokazano duży wybór pieluszek, ale tylko jednorazowych! Jak napisał reporter ródmiejskiej gazety "PasaŻ" podpisujący się skrótem G.M.: "...bo dzi, drogie mamy - innych już nie używamy". No cóż, jednych to cieszy, inni niech się martwią co zrobić ze mieciami, a dla spalaczy kolejny argument za ich metodą. Błędne koło?

Skaman

NEOPOGANIE W POLSCE

21.10.92 Sąd Wojewódzki w Katowicach zarejestrował stowarzyszenie kulturalne "Aryavarta". Stowarzyszenie owo, które przyjęło nazwę mitycznej praojczyzny wszystkich Indoeuropejczyków, stawia sobie za cel m.in. propagowanie zasad życia zgodnego z Naturą (w duchu panteizmu) oraz odrodzenie rodzimego (polskiego, słowiańskiego, indoeuropejskiego) dziedzictwa kulturowego i religijnego. Kontakt:

Aryavarta
skr. 11
Sosnowiec 1
J.T.

Pieniądze nie rosną na drzewach, ale drzewa mogą rosnąć na pieniądzach. NEEWSWEEK donosi, że w Anglii zaczęto wykorzystywać zniszczone banknoty jako kompost w ogrodach botanicznych. Angielskie banknoty są z papieru opartego na bawełnie, a farby są nietoksyczne. Planuje się wykupywanie z banku Anglii całoci zużytych banknotów, tj. ok. 6 ton tygodniowo. Najlepiej jest gdy miesza się sieczkę gotówkową ze szlamami i osadami skrobiowymi, które inaczej trafiłyby na wysypiska.

M.P.

Ostatnio miałem okazję zebrać kilka niereprezentatywnych wyników badań krwi u wegetarian w wieku różnym, oto rezultaty:

Krzysztof Żółkiewski
Obserwatorium Gastronomiczne
Katowice
ZB nr 1(43)/93, styczeń '93

Początek strony