BZB nr 25 - Wegetarianizm - sposób na życie


DRODZY CZYTELNICY!

Niniejsza publikacja składa się z opracowanej przez Adama Stawnego części popularnej, zawierającej także praktyczne przepisy wegetariańskie (głównie sojowe, co nie znaczy, że soja jest podstawowym elementem kuchni wegetariańskiej) oraz wybranej faktografii naukowej, spośród której ostatni tekst Proponowane zmiany... to polemika z amerykańskim przewodnikiem dietetycznym, wydanym przez Departament Rolnictwa. Podobnie Nowe cztery grupy pokarmów odnoszą się do tego dokumentu.

Oddając do druku niniejszą książkę, pragnę podziękować m.in.: głównemu autorowi - Adamowi Stawnemu za niezwykłą cierpliwość, Jackowi Nowakowi za bardzo wnikliwe uwagi i dogłębne korekty, Tomaszowi Nocuniowi i jego wydawnictwu za udostępnienie dyskietki z tekstem PCRM, Romanowi Rupowskiemu za tłumaczenie i konsultacje, PCRM za pozwolenie na przedruki, Dominice Myszonie za projekt okładki, a pani Renacie Fiałkowskiej za skontaktowanie nas z Dominiką.

Z przyjemnością informuję, że wydawnictwo Romana Rupowskiego zleciło nam przygotowanie książki o tematyce wegetariańskiej Milcząca arka Juliet Gellatley. Roman zapowiada też następną książkę Wegetarianizm w religiach świata.

Andrzej Żwawa


BZB nr 25 - Wegetarianizm - sposób na życie | Spis treści