Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO ZAWIESIŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ W 2008 ROKU. NIE REALIZUJEMY JUŻ ŻADNYCH ZAMÓWIEŃ.

Nie Zabijaj

Nie Zabijaj - to hasło, dla niektórych nawet przykazanie, które - według nas - odnosi się tak samo do zwierząt, jak i ludzi. Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt*) włączyła się w piątą edycję festiwalu. Dlaczego? Naszym zadaniem jest szerzenie informacji o przypadkach braku szacunku wobec zwierząt i dążenie, by nie miały one miejsca. W obecnych czasach skala niehumanitarnego wyzysku zwierząt jest zatrważająca. Istoty żywe zostały zredukowane do roli produktu, rzeczy w gałęziach przemysłu - mięsnego, kosmetycznego, futrzarskiego, odzieżowego, rozrywkowego...

Współczesne fermy hodowlane wyglądają jak obozy koncentracyjne, gdzie zwierzęta nie mają nawet szansy, żeby ujrzeć światło dzienne. Stworzone, by być wolne, często zamykane są w klatkach, w samotności, poddawane bezsensownym testom. Chcemy, by każdy z Was mógł poznać fakty i dokonać właściwego wyboru.

Zmiana świata zaczyna się często choćby od zmiany diety, na wykluczającą udział w bezmyślnym procederze zabijania zwierząt dla pożywienia. To pierwszy krok do zmiany rzeczywistości na lepszą.

W tym roku Viva! zagości z przyjaznym zwierzętom przekazem, informacjami o wegetarianizmie i weganizmie. Będziecie mieli możliwość włączenia się w akcje na rzecz praw zwierząt.

Ponadto przyjmujemy zgłoszenia od organizacji proekologicznych i prozwierzęcych - na festiwalu będzie możliwość ustawienia swojego stoiska, zaprezentowania swojej działalności, dystrybuowania materiałów, zyskania poparcia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w rozpowszechnianie pozytywnego przekazu.

Z pozdrowieniami
Patrycja Art
Koordynator kampanii i wolontariuszy
Viva! Akcja dla zwierząt
ul. Kopernika 6/8
00-367 Warszawa
tel. 0-22 828 43 29 fax 0-22 827 88 62
e-mail: niezabijaj@viva.org.pl


Nasze biuro czynne jest w godzinach: 9 - 17 od poniedziałku do piątku


*) Vegetarians International Voice for Animals: www.viva.org.pl, www.viva.org.uk
Patrycja Art